Tribünde Bir Ömür | İzzet Öztep

SEN YAŞA BİZLERE YETER!

Tribünün çok eskilerindenim. İster yaşayan tarih, isterseniz nostaljik adam diyebilirsiniz. Tribüne ilk girdiğimde tam olarak hatırlamıyorum ama 12-13 yaşlarındaydım. İlk maçım o zamanlar bir biriyle kardeş kulüp olan şimdi ezeli rakibimiz Adanaspor – Adana Demirspor maçıydı. O zamanlar tabii stadyum bölmelerinde tel örgüler yok; isteyen herkes istediği yere gidebiliyordu. Ben de güney kale arkasında Adanaspor taraftarlarının yoğunluklu yani kalabalık olduğu yerdeydim. Maç devam ederken Adanaspor tarafı suskun, takımına karşı taraf kadar destek veremeyen taraftarlardan oluşuyordu. Demirspor taraftarları çılgınlar gibi takımlarını destekliyorlardı. Ben de bir anda kendimi onların yanında kuzey kale arkasında buldum. İçimden gün bugündür dedim. O gün bugündür Demirspor’un ve Şimşekler Grubu’nun bir askeri oldum. Yıllarca maçlara taraftarlar topluluğu ile beraber girip 90 dakika bağırarak takıma bir faydam olur mu düşüncesiyle tribündeki yerimi aldım.

Bugüne kadar 3 defa 1. lig, 2 defa 2. lig ve bir defa da 3.lig şampiyonluğu gördüm. Bu duygunun tarifi imkansız Allah herkese nasip etsin. Demirspor ile birçok anım oldu ama unutamadığım bir anım olarak 1993 yılında Ankara’da oynanan Petrol Ofisi maçı oldu diyebilirim. Zor koşullar altında deplasman yaptık ve stadyum çevresinde oturmaya başladık. Hava çok soğuk, acıkmışız ve cebimizde paramız yok. Büyüklerimizin tabiriyle “kolu kesik” diye itham edilen Kasap Murat abimiz vardı. Hani herkesin bahsettiği bir şey vardır ya “yeri geldi bir ekmeği bölüştük” lafı burada canlandı. Murat abi bakkaldan aldığı bir ekmeği bizlere paylaştırarak verdi. O an o kuru ekmek en leziz yemekten lezzetti, en şekerli tatlıdan tatlıydı. İçimizi Demirspor gibi kuru ekmek ısıttı. Kendi kendime “işte Demirspor’luluk budur” dedim.

Tabii ki Şimşekler Grubu’nun bu günlere gelmesinde eski büyüklerimizin çok emeği var. Şu an bu görevi yerine getiren ve 24 saatini Demirspor’a ayıran bir birinden değerli adam gibi adam Adem Tel, Aydın Çakay(dayı), Levent Aris, Göksel Tel ve Ramazan Ölçer’dir. Allah emeklerini boşa çıkarmasın ve Demirspor’a kötü günler göstermesin.

İyi ki varsın Adana Demir!

Author: BİLAL NUR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir